BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Csökkennek a regionális különbségek a foglalkoztatásban

A szakértő szerint az alsó és a középfokú végzettségűeknél is emelni kell a képzettségi szintet, valamint a gazdaság szerkezetét tekintve növekednie kell azon ágazatok arányának, amelyekben a munkahelyek igénylik a tudást.

Az átlagosnál erőteljesebben bővült az észak-magyarországi régióban a foglalkoztatottság, ugyanakkor még mindig alacsony az országos átlaghoz képest– hívta fel a figyelmet Csath Magdolna közgazdász az M1-en, a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) legfrissebb, a héten közzétett adatait elemezve.

A szakértő kiemelte, hogy az adatokat a végzettség szerint vizsgálva látszik, hogy

a felsőfokú végzettségűek foglalkoztatottsági aránya 85,2 százalékos, míg az alapfokú végzettségűeké mintegy 40 százalékos.

Azokban a régiókban, ahol kisebb a foglalkoztatottság, nagyobb az alacsonyabb végzettségűek aránya, ami mutatja, hogy képzéssel és továbbképzéssel növelni lehet a foglalkoztatottságot – tette hozzá.

Fotó: MW

Csath Magdolna kifejtette, az alsó és a középfokú végzettségűeknél is emelni kell a képzettségi szintet, valamint a gazdaság szerkezetét tekintve növekednie kell azon ágazatok arányának, amelyekben a munkahelyek igénylik a tudást és lehetővé teszik nagyobb érték előállítását, mert ez javítja a termelékenységet.

Tavaly több mint százhetvenezer embernek nem volt munkája

A KSH közlése szerint Magyarországon közel négy és fél millióan dolgoznak.

 

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.