Újraértelmezett gasztronómiai kalandként harangozták be a MOL Campus 28. emeletén éppen egy éve nyílt étterem, a Virtu új téli menüsorát.
Állítsuk meg az időt, de legalábbis hozzuk vissza a gyerekkor, a nagymama konyhájának klasszikus fogásait, ízeit, beleoltva és belecsomagolva a modern gasztronómia selymes, könnyed köntösébe. Lendvai Levente, a még mindig csak 27 éves séf, akit az Aranykaviárból igazoltak tavaly a Virtuba, újragondolt ízvilágot és elérhető, modern luxust álmodott.
A Virtu helyzeti előnye aligha vitatható, a bakancslistás helynek számító toronyház konyháján ennél sokkal többet főztek ki. A fiatal séf szándékai szerint a Virtuban
egy étkezés nem csak gasztronómiai ízutazás, hanem életre szóló élmény is.
Az étterem csapata olyan téli menüt álmodott meg, amely a magyar gasztronómiai hagyományokat idézi, miközben modern luxussal és újragondolt ízvilággal ötvözi azokat. Az étterem arra ösztönzi vendégeit, hogy hagyják maguk mögött a rohanást, és élvezzék a nyugodt kezdést.
Lendvai Levente séf ezért is ajánlja mindenkinek, hogy mielőtt kikérnék a főfogást, egy ráhangolódó crudités-vel, kaviárral, vagy a régió díjnyertes sonka,- és sajtválogatásával kezdjék az étkezést. Ez segít megérkezni és ráhangolódni az élményre.
A hazai termelőkbe vetett bizalom és pazarlásmentes konyha a Virtu koncepciójának egy sarkalatos eleme. Az étteremben használt alapanyagok jelentős része hazai termelőktől származik kezdettől fogva, mindent legfeljebb 50 kilométerről szállítanak az étterembe a nyitáskori elvnek megfelelően.
A beszállítói kör stabil, a Sonkamester, a Breier, a Farm 2 Fork, vagy éppen a Pipacs pékség csapatával kezdettől együtt dolgozik az étterem annak érdekében, hogy a legjobb minőség érkezhessen a konyhára. A pékség pontosan azt és úgy készíti, ahogy azt a séf megálmodta az ételekhez.
Szerintem fontos, hogy tudjuk, hogy a konyhánk mely részét lehet átengedni másoknak, péknek lenni pedig pont egy ilyen szakma – mondja a séf, akinek megítélése szerint a négymagos kovászos kenyér tökéletesen passzol a két éven keresztül borospincében, sótéglák közt érlelt sonkához és a hat hónapon át érlelődő pomázi tanyasajthoz.
A pazarlásmentesség jegyében számos izgalmas megoldással rukkolnak elő a Virtu konyhájában, ahol
A téli étlap koncepcióját ismertetve Lendvai Levente elmondta: olyan étlapot igyekeztek alkotni, ahol mindenki megtalálja az ízlésének megfelelőt. Így például a comfort food-ra vágyóknak kedveskednek a sütőtök krémlevessel, a luxusfogások kedvelőinek figyelmét pedig a Toriyama Wagyu steak-kel és szarvasgombás burgonyapürével keltik fel.
Hangsúlyosak a köretek, az étlap exkluzív párosításokat kínál a főfogásokhoz, legyen szó akár kék kagylós rizsről pisztrángikrával, vagy szarvasgombás burgonyapüréről.
A séf a vasárnapi terülj-terülj asztalkám érzését akarja visszahozni,
a kombinációk, az ételpárosítások szabadságát kínálva vendégeinek.
Megmaradtak az étlapon a már ikonikusnak számító tételek is: a halászlé, a palócgulyás, a séf nagymamájától származó galuskás húsleves és a marhatatár is. Ott van az étlapon Ilonka néni kalácsa is, ami újabban a kevés helyen kapható sült kacsamáj mellett szerepel, amit karamellizált körtével tálalnak a májból kisült zsírokat barnacukorral és tokaji aszúval összefőzve elegyítő mártással.
A Virtu új menüje tehát izgalmas ízekkel, textúrákkal és illatokkal hív felfedezőútra, amelyek az első falat után is sokáig elkísérnek majd.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.