Az esztergomi Neuzer Kft., az ország legnagyobb magyar tulajdonú kerékpárgyára 750 millió forintos beruházással automatizált raktárcsarnokot épít és új kerékgyártó gépeket állít üzembe – közölte a társaság ügyvezetője az üzemben csütörtökön.
A korábbi, 8000 négyzetméteres raktár Neuzer András elmondása szerint már nem biztosította a gyártáshoz szükséges alkatrészek határidős beérkezését. Az új létesítményben 1820 négyzetméteren, 4560 raklapon tárolhatnak alkatrészeket intelligens nyilvántartó rendszer segítségével.
A cég tulajdonosa hozzátette:
Hamarosan 51 százalékos kínai többséggel vegyesvállalatot alapítanak évente 150 ezer elektromos kerékpár előállítására.
A tervezett üzem 2026-ban termelhet a gyár melletti területen, ahol 30 ezer négyzetméteres telket vásároltak.
A most bejelentett fejlesztés első ütemében magasraktári csarnok és abba tartozó hatszintes polcrendszer kerül. Az anyagmozgatást automata és félautomata forgóvillás targonca, valamint intelligens raktári irányító és nyilvántartó rendszer segíti. Mindemellett a gyártásban 370 négyzetméteres gyártóterületen speciális elektromos kerékgyártó részleget alakítanak ki három kerékfűző és két centírozó gép beállításával.
A piacon elérhető legjobb gyártótól származó gépsor napi 800 kereket képes elkészíteni minimális emberi beavatkozással. A gépsorok különlegessége, hogy az elektromos kerékpárokhoz szükséges, 8 centi széles felnis kereket is tudják kezelni. A teljesen automata centírozógép 0,3 milliméter tűréssel dolgozik.
A beruházás keretében felépült csarnok tetejére 160 darabból álló, 60 kilowattóra névleges teljesítményű napelemrendszert telepítenek.
A berendezés az épület világítási, hűtési és fűtési energiaigényét teljes egészében biztosítja.
A tervek szerint 18 új munkahelyet teremtő fejlesztés 2023 szeptemberében fejeződik be. A projekt 299,7 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyert el a Magyar multi program keretében.
A Neuzer Kft. 1996-os alapítása óta Magyarország legnagyobb magyar tulajdonú, független kerékpárgyára lett, évente közel 80 ezer kétkerekűt gyárt. Elektromos kerékpárból 2020-ban 12 ezer darabot, 2021-ben 18 200, 2022-ben 27 300 darabot értékesítettek, 2023-ban több mint 40 ezer elektromos kerékpár eladását tervezik.
A gyár termékeinek több mint felét külföldön értékesítik, legnagyobb piacaik Belgium, Hollandia, Németország, Románia, Svédország, Szlovákia és Szlovénia. A társaság 150 főt foglalkoztat, árbevétele 2020-ban 4,7 milliárd forint volt, 2021-ben meghaladta az 5,6 milliárd forintot, 2022-ben elérték a 7,2 milliárd forintot.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.