A forint délelőtt 25 feltörekvő ország legrosszabbul teljesítő devizája volt – írja a Bloomberg.
A hazai deviza 274 körüli szintről 277-ig gyengült, majd 276,5-ös szinten stabilizálódott az árfolyam, mely szint körül mozgott egész délután. Némileg újra gyengült, 276,88-as szinten áll a forint a közös európai fizetőeszközzel szemben.
Miközben felerősödtek az euróövezet adósságválságával kapcsolatos félelmek, a hazai hírek is kedvezőtlen hatást gyakorolhattak a forint árfolyamára.
Az euróövezet gyenge fundamentumokkal rendelkező országaiban a kötvényhozamok emelkedtek, és kiderült: mérhető kockázata van annak, hogy Írország az IMF segítségére szoruljon, ugyanis az Európai Központi Bankon kívül nincs más, aki vásárolná kötvényeit.
A friss piaci adatokat itt megtekintheti!
Magyarországon kiderült: a válságadók maradnak 2012 után is, mely bizonytalanságot szül, ugyanis a kormány eddig azt kommunikálta, hogy a válságadók átmeneti jellegűek és 3 évre szólnak.
A befektetők nem kedvelik a bizonytalanságot, így ennek okán is zárhatták pozícióikat – mondta a Világgazdaság Online-nak Kondrát Zsolt, az MKB Bank vezető közgazdásza.
Miért zuhant be a forint? - Elemzés
Az euró is gyengült az alpesi devizával szemben a felerősödő félelmek okán. Ennek, és a hazai deviza gyengülésének köszönhetően a frankért egyre több egységet kell adni a hazai devizából: 205-ös szintről 208-ig esett a forint.
A lengyel zloty „felzárkózott” délutánra, és ugyanakkora mínuszba került az euróval szembe mint a forint. A nap folyamán a cseh korona és a román lej árfolyama szinte meg sem mozdult.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.