A fejlődő gazdaságokban már jórészt véget ért a medvepiac, jövőre kedvezőre fordulhat a széljárás ezekben az országokban, a részvényárfolyamok felfelé indulhatnak, emiatt az amerikai pénzügyi intézet a feltörekvő piaci részvények felülsúlyozását javasolja, míg az amerikai részvények portfólión belüli alulsúlyozására biztatnak az amerikai pénzügyi cég szakértői – olvasható a CNBC beszámolójában.
2018-ban számos befektető fordult el a gyengélkedő feltörekvő piacoktól, többek között Argentínának és Törökországnak is súlyosbodó pénzügyi nehézségekkel kellett megküzdenie, ami befektetéseik eladására ösztönözte a térségbe invesztálókat. Ezzel párhuzamosan a csúcsra járó kötvényhozamok és az erősödő dollár miatt sokan inkább az Egyesült Államok piacain kerestek helyet pénzüknek.
A következő év azonban fordulatot hozhat, ha hihetünk a Morgan Stanley prognózisának, amely a feltörekvő gazdaságok stabil emelkedő teljesítményével és lassuló amerikai gazdasági növekedéssel számol a közeljövőben.
A banknál az Egyesült Államok GDP-növekedése a 2018-as 2,9 százalékról jövőre 2,3 százalékra, 2020-ra pedig 1,9 százalékra mérséklődik,
a lassulás pedig kedvezőtlenül érintheti a ma még jól teljesítő dollárt is, ami viszont éppen azoknak a feltörekvő országoknak hozhat könnyebbséget, melyek jelentős dolláralapú államadóssággal bírnak.
Utóbbi országok mellett szól, hogy a MS előrejelzése szerint a fejlődő piacok erőteljes növekedése a következő években is fennmarad.
A GDP-növekedés a 2018-as 4,8 százalékról csupán 4,7 százalékra mérséklődik 2019-ben, az azt követő évben pedig ismét 4,8 százalékkal bővül majd a feltörekvő gazdaságokban.
A Morgan Stanley Brazíliát, Thaiföldet, Indonéziát, Indiát, Perut és Lengyelországot ajánlja a feltörekvő országok közül felülsúlyozásra. Ezzel szemben a mexikói, Fülöp-szigeteki, kolumbiai, görög és egyesült arab emirátusokbeli kitettséget érdemes csökkenteni.
A pénzügyi intézet előrejelzése szerint az értékalapú részvénybefektetések jövőre nagyobb hozammal kecsegtetnek, mint a növekedési papírok.
Az egyes szektorok közül
jelenthetnek kedvező befektetési lehetőséget jövőre, míg a technológiai, egészségügyi és a fogyasztási cikkekkel foglalkozó cégekre negatív kilátást ad a Morgan Stanley.
A feltörekvő részvénypiacok kedvező kilátásai ellenére a MS nem túlzottan optimista a tőzsdei szektort illetően, az eszközosztályra csupán semleges kilátást ad 2019-re a pénzügyi intézet.
Ennek oka részben
Az államkötvényekre szintén csak semleges megítélést ad a Morgan Stanley, amely emellett a hitelviszonyt jelentő eszközök súlyának csökkentését, és a készpénz felhalmozásának növelését javasolja a befektetőknek.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.