Hozzátette: tisztában vannak azonban azzal, hogy ez inkább ösztönzők hatására történhet meg, semmint parancsszóra.
Az iparág cégei már többféle dolgot is javasoltak a bizottságnak. Az egyik a Kínából származó fényforrásimportra 2001 óta kivetett dömpingvám eltörlése lenne. A nemzetközi gyártók egy része a távol-keleti országban jelentős bázisokat épített ki, mivel az európai kapacitások már nem elegendők a helyi igények kielégítésére sem.
A vámeltörlést több mint egy éve szorgalmazzák, döntés egyelőre nem született az ügyben. Ösztönzők bevezetését szorgalmazzák a szakértők a fogyasztók szemszögéből is, ilyen lehetne egyebek mellett valamiféle extra áramdíjkedvezmény azoknak, akik hajlandók lennének áttérni a kevesebbet fogyasztó, ám ma még nagyságrendekkel többe kerülő energiatakarékos fényforrásokra.
Számítások szerint ha ma Magyarországon minden egyes háztartás kicserélne három 100 wattos izzólámpát 20 wattos energiatakarékos megfelelőjére, akkor a lámpák teljes élettartama alatt az ország legnagyobb (visontai) szénerőművének éves energiatermelését lehetne megtakarítani.
Másképp kifejezve: egy hagyományos 100 wattos izzó energiatakarékos változatával – a lámpa nyolc-tíz éves élettartama alatt – több mint 20 ezer forint takarítható meg.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.