Egymilliárd koronás (33 millió euró) bioerőmű építését tervezik a város szélén, a repülőtér közelében. Az építkezés az engedélyek beszerzése után ősszel kezdődhet meg, és egy évig tart. A kogenerációs erőmű biomasszát, főleg fahulladékot fog égetni, és elektromos energiát, valamint hőt termel. Évente 85 ezer köbméter fatörmelék hasznosítására lesz alkalmas, 350 ezer gigajoule hőt és 40 ezer megawatt-óra elektromos energiát állíthat elő.
Az erőmű működtetéséhez mindössze hat-hét emberre lesz szükség. Ilyen típusú erőmű még nem működik az ország területén, ám a technológia Ausztriában már bevált, az építő Cassovia Bio Energy társaság ezért osztrák partnerekkel együttműködve hozza létre az objektumot. A leendő alkalmazottakat is osztrákok tanítják be. A három hektár alapterületű ingatlan, melyen a létesítmény épül, már a befektető tulajdonában van.
A városvezetés álláspontja szerint a bioerőmű terve összhangban van a fejlesztési tervekkel és a hőgazdálkodás koncepciójával, Bárca városkerület szintén áldását adta az építkezésre. Eleinte egyes képviselők aggodalmaskodtak a környezeti hatások miatt, ám a tanulmányok szerint az emissziós értékek messze az átlag alatt maradnak. Az ökológiai szempontból tiszta energiatermelés mellett szól az is, hogy Bécsben lakott területen működik egy ilyen egység, háromszor akkora teljesítménnyel, mint a Kassára tervezett bioerőmű. A bécsiek nem panaszkodnak a létesítményre, sőt észre sem veszik, mivel annak üzemmenete teljesen zajtalan. Bárcán ráadásul nem a családi házak közelében épül fel az objektum, hanem a peresi ipari park mellett, tehát a két érintett városkerület lakóit nem fogja zavarni a hő- és energiatermelés.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.