Az első naptól hivatalosan elindított Cuil (ejtsd "kúl", mint a "cool") megálmodói szerint egy teljesen újfajta keresési élményt kínál a felhasználóknak. Ennek alapja az a keresőmotor, amely nem a keresések történetére és a beágyazott linkek számára támaszkodik, hanem a keresés és az oldalak tartalmi összefüggéseit veszi alapul. Ezen felül a találatok nem egymás után felsorolt, rövid szöveggel kiegészített egysoros címek formájában jelennek meg az oldalon, hanem képekkel illusztrált, viszonylag hosszabb szöveges kivonatokként, amelyekből azonnal viszonylag pontos tartalmi áttekintést nyerhetünk az oldalakról – tudósít a Prim Online.
Ennél is fontosabb azonban, hogy a kereső rögtön, már a szó beírásakor kategorizálja a találatok típusait: először a keresősor alatt legördülő szövegben, majd pedig megnyitáskor az egy ablakban megjelenő, különböző címmel ellátott fülek alatt megnyíló külön oldalak képében. A "Hungary" szót beírva például külön ablakban jelenik meg az összes találat, illetve külön-külön és azonnal a Budapesthez, a szállodákhoz, a Magyarország térképekhez, az utazáshoz, a történelemhez, a hírekhez és egyéb specifikumokhoz tartozó találatok.
Mindez pedig a legtöbb esetben feleslegessé teszi a keresés finomítását a felhasználó számára. Tom Costello, a projekt vezetője és egyben a Stanford Egyetem professzora a sajtónak elmondta, hogy a keresőgép tizenkétszer elemzi egy weboldal tartalmát, mielőtt felveszi a találati listára, ami a pontosság mellett egy másik előnnyel is jár; mégpedig azzal, hogy zökkenőmentes és pontos működéséhez nincs szükség a felhasználók böngészési szokásairól nyert adatok tárolására, amiért egyébként a Google-t sokan kritizálják.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.