"Néhányan szívesen elmennek a temetőbe, és otthagyják gyászukat. Mások viszont – különböző okokból – nem szeretnek elbúcsúzni" – jelentette ki a Reutersnek nyilatkozva az Algordanza igazgatója, Veit Brimer. A cégvezető szerint ebbe a csoportba javarészt keresztények tartoznak, aki úgy érvelnek: nem érdemes elbúcsúzniuk a családjuktól, hiszen pár év múlva úgy is találkoznak a mennyországban.
A mesterséges gyémántok készítésének technológiáját a General Electric dolgozta ki az ötvenes években. Az eljárás során a természetes folyamatot másolva magas nyomás alatt készítenek szénből gyémántot. Az Algordanza (a cég neve emlékezést jelent) továbbfejlesztette a technológiát, és igyekszik hasznosítani.
Más cégek is erre a területre merészkedtek: az amerikai LiveGem és a brit Phoenix Diamonds hajszálakból készít drágakövet, ez ugyanis több szenet tartalmaz, mint a hamvak. A LiveGem akár a halott kedvencekből is készít gyémántot. Az Algordanza szolgáltatás ötezer euróba, azaz mintegy egy millió kétszázezer forintba kerül.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.