A műanyagipari vállalat még mindig több mint 90 százalékban a PannErgy (PE) tulajdonában van, a PE azonban a szeptember elején meghirdetett nyilvános részvényértékesítés során túladott a cég 6,2 százalékán. Bár a részvényjegyzés során eladott papírok száma alig haladta meg a korábban kiírt minimumot, a vegyiparról az energiaszektorra átnyergelő PE a korábbi terveknek megfelelően a teljes csomag bevezetését kérte a budapesti parkettre.
PannErgy még tavaly szeptemberben jelezte, hogy az új – megújuló erőforrásokon alapuló – stratégiájának a megvalósításával párhuzamosan fokozatosan megválik műanyagipari érdekeltségeitől, az ezeket tömörítő Pannuniont nyilvános részvénytársasággá alakítják, s kezdeményezik a papírok tőzsdei bevezetését.
Bár a bevezetés különböző technikai okok, illetve a kedvezőtlen tőkepiaci hangulat miatt a tervezett év eleji időponthoz képest némileg elhúzódott, a Pannunion 97 százalékát birtokló PE két hete végül megkezdte a nyilvános részvényértékesítést. A társaság akkor jelezte: a tervek szerint a PU minimum 5,5, maximum 49 százalékát adják el, azaz a jegyzés során a 26,95 millió Pannunion-törzsrészvényből legalább 1,5 és legfeljebb 13,2 milliót értékesítenek.
A PE tájékoztatása szerint a jegyzési idő alatt végül 1,68 millió 100 forintos névértékű papírt adtak el 250 forintos kibocsátási áron. Ez azt jelenti, hogy a PannErgy 420 millió forintért a PU 6,2 százalékán adott túl, így a legnagyobb tulajdonosnak 90,8 százalékos részesedése maradt a cégben, míg a maradék 3 százalék Szabó Balázs vezérigazgató kezében van.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.