A nemzetközi pénzügyi jelentési szabvány (IFRS) alapján készült, konszolidált gyorsjelentés szerint a társaság árbevétele a bázishoz képest 1 százalékkal csökkent, 35,9 milliárd forint volt. A Danubius összes működési és egyéb bevétele a harmadik negyedévben 3 százalékos csökkenés mellett 13,9 milliárd forint volt, javarészt a magyarországi árbevétel visszaesése miatt. A forint-euró árfolyam változásának 240 millió forint negatív hatása volt a harmadik negyedévi árbevételre 2007. hasonló időszakához viszonyítva.
A csoport 2008. harmadik negyedévi működési nyeresége 2,2 milliárd forint volt, amely 28 százalékos csökkenés a tavalyi 3 milliárd forinthoz képest. A nyereség visszaesése Magyarországon elsősorban a kisebb bevételeknek, valamint a magasabb alapanyag- és energiaköltségeknek köszönhető, míg Csehországban a leányvállalatok összes forintban kifejezett bevétele 6 százalékos növekedést mutat, amely teljes mértékben a korona forinttal szembeni 9 százalékos erősödésének tulajdonítható. Szlovákiában a forintban kifejezett bevétel 8 százalékos emelkedés mellett 2,64 milliárd forint volt, részben a korona forinttal szembeni 4 százalékos erősödése révén. Romániában a működési nyereség 410 millió forint volt, szemben az előző év hasonló időszaki 337 millió forintos eredményével.
A Danubius pénzügyi eredménye 2008. harmadik negyedévében 793 millió forint veszteség volt, szemben az előző évi 466 millió forintos negyedévi veszteségével. Az adózás előtti nyereség 1.377 millió forint volt a vizsgált időszakban, ami 47 százalékos gyengülés az előző évi harmadik negyedévhez képest. A működésből származó nettó pénzeszköz 1.511 millió forint volt a harmadik negyedévben, amely 34 százalékos romlást jelent az előző év hasonló időszakában mért 2.291 millió forinthoz képest. A beruházások és befektetések értéke 1.727 millió forint volt 2008. június-szeptember között, szemben az előző év azonos hónapjaiban elért 870 millió forinttal. A csoport átlagosan 5.418 alkalmazottat foglalkoztatott 2008. első kilenc hónapjában, 94-gyel kevesebbet, mint az előző évben.
A Danubius részvényei a Budapesti Értéktőzsde A kategóriájában forognak. A papír a hétfői tőzsdenapon 1 forintos gyengüléssel, 401 forinton zárt, árfolyama az elmúlt egy évben 913 forint és 247 forint között mozgott.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.