Hozzátette: az esetleges kormányzati garanciát minden olyan hazai jelentkező számára elérhetővé kell tenni, aki megfelelő szakmai és gazdasági háttérrel bír. Ellenkező esetben a döntés diszkriminatív lenne és sértené a versenysemlegességre vonatkozó uniós szabályokat - szögezte le. Ismert ugyanakkor, hogy a Pápai Hús értékesítésére kiírt, múlt pénteken zárult tenderre csupán egyetlen csoportosulás adott be pályázatot, amelyet a PH üzemvezetői, illetve a korábbi pápai állami gazdaságból létrejött Agroprodukt Zrt., a helyi önkormányzat és a pápai vízmű illetékesei hoztak létre. A felszámoló várhatóan ma délután hirdet eredményt.
Ágazati hírek szerint a vásárláshoz a pápai helyi összefogás kaphat állami garanciát, amelyet egy MFB-s hitelfelvételhez használna fel. Az értékesítési irányár 5 milliárd forint volt. Pápán ma 1200 munkahely van veszélyben. Más piaci szereplők mostanáig azért nem érdeklődtek komolyabban a PH iránt, mert fel sem merült, hogy a vételhez állami garancia társulhat - mondta Éder Tamás. (Mint ismert, a lehetséges kormányzati szerepvállalásról néhány napja jelentek meg az első hírek). Kizárólag saját kockázatra nem tűnt racionálisnak a vásárlás, de valószínűsíthető, hogy az új információ birtokában több húspiaci szereplő is mérlegelné a vételi lehetőségeket - közölte az elnök. A Hússzövetség szerint nem csak a Pápai Hús, hanem több más hazai húsipari vállalkozás is nehéz helyzetben van.
Az érdekképviselet úgy tudja, rövid időn belül kétszáznál több iparági munkahely szűnhet meg (a legtöbb a Debrecen Hús csoportnál). Ezért - állítja a szervezet - a legjobb megoldás az lenne, ha az agrártárca és a kormány iparági garanciaporgramot léptetne életbe, amely valamennyi rászoruló feldolgozó számára hozzáférhető lenne.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.