Megszületett az egyezség a Millenniumi Városközpont utolsó előtti, még szabadon lévő, a Nemzeti Színház melletti telkének beépítéséről: a TriGranitnak ugyanis sikerült elnyernie egy új üzletet, így további két irodaházat építhet, ezúttal a K&H Bank megrendelésére. A szerződést a napokban írták alá, s ennek megfelelően 40 ezer négyzetméternyi új irodaterület létesül 2011 végéig. Ily módon csak a Soroksári út–Lágymányosi híd által határolt saroktelek marad üresen, még nem döntötték el, mit építenek rá, de valószínű, hogy oda is irodaházakat húznak föl – úgy tudjuk, közel 60 ezer négyzetméternyi bérterület létrehozása lehetséges.
A TriGranit a pénzpiaci válság közepette is megerősítette, hogy folytatja a jól futó projekteket – ilyen például a Millenniumi Városközpont –, erre a beruházássorozatra 2013-ig körülbelül 300 millió eurót fordít. Későbbre halasztotta viszont a Westend City Center második ütemét. Más nagy fejlesztőkhöz hasonlóan a válság hatására tavaly késő őszszel megfelezte a tervezett közép- és kelet-európai projektjeinek értékét, illetve lelassított néhány beruházást – elismerve, hogy nehezebben jut hitelhez, mint korábban.
A K&H csoport fenntarthatósági stratégiájának középpontjában négy terület áll: a gyermekegészségügy, a sport, vonzó munkahelyek teremtése, valamint a környezetvédelem. E két utóbbi elv szellemében kívánják kialakítani a bank új székházát – közölte Marko Voljc, a csoport vezérigazgatója. Jelenleg a pénzintézeti tömörülés tagjai a főváros különböző pontjain található ingatlanokban működnek, hat központi épületben és számos kisebb irodaházban. Nyilvánvaló, hogy az új székház növeli majd a hatékonyságot, és gazdaságosabbá, költségkímélőbbé teszi a működést – fűzte hozzá a vezető.
Ősszel Kibédi Varga Lóránt vezérigazgató lapunknak úgy nyilatkozott, üzleti hotelt is terveznek a Millenniumi Városközpontban, s lesznek egyéb kereskedelmi funkciójú létesítmények, illetve a TriGranit több vezetője másutt azt közölte: a cég nem építi meg az első tervekben még szereplő kongresszusi központot, az irodai és a szállodaberuházások ugyanis biztosabbak és jövedelmezőbbek.
A TriGranit három irodatömböt húzott fel eddig a projekt területén, a Millennium Tower I–III. ütemében összesen 65 ezer négyzetméternyi iroda létesült. A Petőfi hídhoz közelebb eső rész egyik felén a BIF Nyrt. beruházásában készült el 2007-ben a Castrum ház, abban luxuslakások és irodák is találhatók. A szomszédos telken pedig most épül a Millennium Gate nevű irodaház, amely egyebek között a CEU-nak is otthona lesz. Ez 14 ezer négyzetméterrel növeli a TriGranit helyi irodaportfólióját. Így ha megépül a K&H-székház, csaknem 120 ezer négyzetméternyi iroda áll rendelkezésre.
A múlt század végén indult projekt rendkívül nagy ívűnek ígérkezett, hiszen a kongresszusi központon kívül gyógyfürdő, több szálloda és kaszinó is szerepelt az elképzelésekben. A TriGranit sokáig kivárt annak eldöntésével, miként változtassa meg a projekt belső arányait. A kormányokkal nem sikerült kiegyeznie a kongresszusi centrum ügyében, majd Demján Sándor elnök még azt is felajánlotta, hogy jelképes összegért – akár egy forintért – eladja a telek egy részét, hogy ott a kormány maga építkezhessen. A hotelek ügyében először az ezredforduló utáni egy-két évben folytattak tárgyalásokat az üzemeltetésről, majd a cég figyelme az irodapiac felé terelődött ennél a hatalmas teleknél.
Demján Sándor 2008 legvégén, a K&H Bank új székházának felépítéséről szóló szerződés aláírása kapcsán azt mondta: „A TriGranit Zrt. kiemelkedő évet zárt 2008-ban. A vállalat magas színvonalú fejlesztéseinek sikerét nemcsak az idén elnyert számos szakmai kitüntetés jelzi, hanem a K&H csoport új székházának építésére kapott megbízás is.”
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.