A világ vezető hírügynökségei 2005 elején számoltak be arról, hogy az Amerikában dolgozó Lisziewicz Julianna vezette kutatócsoport ígéretes eredményeket ért el a DermaVir tapasszal - idézi a Híradó a Népszabadságot.
Az eljárás lényege, hogy nanorészecskékkel olyan DNS-t juttatnak a beteg szervezetébe, mely a rákos vagy a vírussal fertőzött sejteket felismerhetővé teszi az immunrendszer számára.
A kutatónő cége, a Genetic Immunity Kft. 2005-ben 1,4 milliárd forint állami támogatáshoz jutott, melyet 2008-ban 913 millió forinttal fejelte meg a Nemzeti Technológiai Program. Utóbbi forrást a DermaVir úgynevezett fázis kettes kutatására adták.
Csakhogy a cég honlapja szerint a fázis kettes kutatások már 2006-ban elkezdődtek, az azóta megjelent nyilatkozatok pedig arról tanúskodnak: már folytak a kutatások, mikor arra az állami apanázst megkapták.
A lap által megkérdezett szakemberek egyfelől furcsának találják, hogy azután kapták meg a támogatást a terápiára, amikor már a kutatók a kettes fázisban voltak, másfelől nemzetközi tekintetben is kiemelkedőnek tartják a projekt állami finanszírozását, ahhoz képest pedig az eddigi eredmények nem adnak okot az optimizmusra.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.