Hazánk képtelen a mikro- és nanotechnológiában lezajló forradalom nyertesévé válni, holott az olyan sikeres magyar fejlesztések, mint például a háromdimenziós tapintásérzékelő, vagy az agyszonda, egyértelműen jelzik a perspektívát. Ezért többek között a fejlesztés lehetőségének gyakorlati lépéseit is felvázolták az MTA Műszaki Fizikai és Anyagtudományi Kutató Intézet (MTA MFA) által koordinált Integrált Mikro/Nanorendszerek Nemzeti Technológia Platformja (IMNTP) 2009. március 27-én tartott konferenciáján.
"A jövő technológiája a jelenben" címmel 2009. március 27-én az Integrált Mikro/Nanorendszerek Nemzeti Technológia Platform konferenciát tartott az uniós és a hazai stratégiai elképzelésekről a mikro- és nanoelektronikai, valamint a fotovillamos szektorban. Az esemény célja a magyarországi ipari versenyképesség növelése, amely a konferencián elhangzottak alapján mikro- és nanotechnológiai eszközökkel, biochipekkel, napelem technológiákkal sikeresen támogatható.
"Magyarország nem használja ki az ágazatban már meglévő lehetőségeit, ezért nem is haszonélvezője a válságban is töretlenül fejlődő területnek. Nem titkolt célunk, hogy teret adjunk az oktatás, a kutatás és az ipar egymásra találásának, és ezzel is ösztönözzük felzárkózásunkat." – fogalmazott Bársony István professzor, a Platform szakmai vezetője, a Magyar Tudományos Akadémia Műszaki és Anyagtudományi Kutatóintézetének igazgatója, majd hozzátette: ha elhárítjuk a kibontakozás útjában álló akadályokat, és a már sikeres területekre fókuszálunk, egy a válságnak ellenállóbb, minőségileg magasabb szintű ipar fejlődhet Magyarországon.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.