2005-ben első nem japánként vette át a Sony vezetését Howard Stringer, az amerikai menedzser igazi tesztje azonban csak most, elnök-vezérigazgatói kinevezését követően kezdődött meg. A cég radikális átalakításba kezdett. Mint arról az AP beszámol, 20 százalékkal, 5,3 milliárd dollárral csökkenti az alkatrészek vásárlására fordított költségeket a következő pénzügyi évben.
Stringer februárban foglalta el a vezérigazgatói mellett az elnöki széket is és új, négyfős csapattal kezdett a Sony átalakításához. A japán vállalat 14 év után először számolt be veszteségről a most záruló pénzügyi évben, a Credit Suisse tokiói elemzője szerint Stringernek mintegy másfél éve van arra, hogy fordítson a cég sorsán.
Koya Tabata leszögezte: ha ez nem történik meg, a menedzser helyzete tarthatatlanná válik, a Sonynak világos stratégiával kell előállnia.
Az elektronikai óriás a jelenlegi 2 500-ról a következő évre mintegy 1 200-ra csökkenti partnereinek számát, az alkatrészgyártók körének szűkítése Stringer áramvonalasítási tervének része.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.