A Dél-koreai jogszabályok szerint az internetezők csak abban az esetben nyilvánulhatnak meg a legnépszerűbb portálokon, ha saját nevüket és az állam által előállított azonosító számukat használják. A Google elutasította ezt a kérést a YouTube tekintetében, mert – mint a cég tanácsadója a PC Worldnek fogalmazott – a videómegosztó lényege a szabad véleménynyilvánítás, amelyhez elengedhetetlen az anonimitás.
A Google a kormány kérését csak részlegesen teljesített azzal, hogy a kr.youtube.com oldalon megtiltotta a szabad feltöltést, de továbbra is elérhetővé tette a videómegosztó mindegyik más, országspecifikus aloldalát, illetve a youtube.com főoldalt is. A jövőt illetően Nicole Wong, a keresőóriás munkatársa úgy fogalmazott: a koreai kormányt nem tette túl boldoggá a döntésük, amelynek kapcsán "kemény tárgyalássorozatra" számítanak a következő hónapokban.
Az említett koreai törvényt azután léptették életbe, hogy több jelentős kárt okozó bűncselekményt követtek el cyberbűnözők. A legszélsőségesebb eset az volt, amikor egy színésznőt öngyilkosságba kergettek olyan rémhírekkel, amelyek szerint éppen miatt lett öngyilkos egy másik színész.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.