A visszaesés jelentős, országosan 18 százalékos, azaz csaknem ezerrel kevesebb keresetet regisztráltak az előző évinél. Ezt Handó Tünde, a Fővárosi Munkaügyi Bíróság elnöke mondta a Világgazdaságnak. Megítélése szerint ennek legvalószínűbb oka a bizonytalanság.
A tapasztalatok azt mutatják, a csődközeli cégek nem igazán tudják, mit is tehetnének. A dolgozók elbocsátása, kifizetése óriási terhet jelentene számukra, ezért – kényszerből, esetenként rosszhiszeműségből –, ameddig csak lehet, nem csukják be a gyárkaput, kivárják, hogy a dolgozó szüntesse meg a munkaviszonyát.
Ők azonban szintén tanácstalanok. Többnyire a kifizetésre várnak, sokan úgy vélik, ha valóban bezár a vállalat, nincs miért bíróságra menni, miért tetéznék a veszteségeiket. A per ugyanis nagy kockázat, különösen tavaly február óta, amikor megszűnt a munkavállaló költségmentessége a munkaügyi jogvitákban.
Így, ha elveszti a pert, neki kell fizetnie nemcsak az „ellenfél” ügyvédi kiadásait, hanem a per kezdetekor le nem rótt illetékeket, a felmerült szakértői költséget és a tanú(k) díját is, ez pedig igencsak tetemes összegre rúghat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.