Az Eximbank kétmillió euróval szállt be a boltba, de azt nem a magyar cég kapta arra, hogy beszálljon a gyár építésébe – tudta meg egy az Index az állami bankhoz közeli, nem hivatalos forrásból.
Az Eximbank a kínai céggel kötötte a hitelszerződést, méghozzá meglehetősen kedvezőnek tűnő feltételekkel. Az Index úgy tudja, a vételárnak csak tíz százalékát kellett önerőből kifizetnie a hitelt felvevő Dzsong Hszingnek, aki a pénzből a magyar Eu-Milktől vásárolta meg a technológiát.
A kölcsönt így értelemszerűen a kínai cégnek is kell törlesztenie. Az Index információi szerint ez nem történt meg, holott a 2007 őszi megállapodásban szereplő kölcsönnek már a tőkerészét is törleszteni kellene.
Nemcsak a hiteltörlesztés várat magára, hanem ami sokkal fontosabb, a sorozatgyártás is. A kínaiak szerint a magyar technológia nem alkalmas arra, hogy folyamatosan azonos minőségen termeljen, néhány napos távlatokban is annyira eltérő minőségű és méretű csokis túrórudak jönnek le a gépsorról, hogy a terméket még szabványosítani sem lehetett.
Az Eu-Milik, magyar fél szerint ezzel szemben a kínaik a próbaüzem kezdetén elismerték, hogy jó a technológia, ahogyan elismerték a hitelfizetési kötelezettségüket is.
Az Index úgy tudja, az EU-Milk a Dzsong Hszinggel történt szerződéskötés után megállapodott egy helyi marketinges céggel a termék kínai bevezetéséről, ezért több mint félmillió eurót fizettek ennek a cégnek reklámtevékenységért. Ez a társaság azonban – amelynek egyik vezetője rokoni kapcsolatban áll a Dzsong Hszing egyik vezetőjével – a munka elvégzését eddig semmivel nem tudta igazolni.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.