Meyer a fejlődés érdekében kulcsfontosságúnak tartja, hogy minél több fiatal magyar szakács tanulhasson külföldön, amire a Gerbeaud-házban ma záruló verseny győztesének lehetősége is lesz. Méghozzá nem kevésbé neves intézményben, mint a Párizs melletti École Lenotre magán szakácsiskolában.
Mint az iskola igazgatója, Philippe Gobet a Világgazdaság Online-nak elmondta, a 40 éve működő intézmény francia mércével mérve is egyedülálló a maga nemében, hiszen az ország legjobb (a Gobet-hoz hasonlóan a Meilleur Ouvrier de France titulussal büszkélkedő) séfjei közül 11 tanít náluk, míg a többi, hasonló intézményben csak 2-3.
Persze a képzés ára is ehhez igazodik: a budapesti verseny győztesének járó egyhetes tanfolyam 2 ezer euróba kerül... A színvonalra azonban Gobet már a saját személyében is garanciát jelent, hiszen ő “mellesleg” egy három Michelin-csillagos étterem, a párizsi Pre Catélan üzemeltetője is.
Az étteremkritikusként Magyarországon az Alexandra Étterem- és Borkalauz megbízásából már mintegy 50-60 éttermet végigkóstolt Meyer szerint a magyar szakácsoknak elsősorban anyag- és termékismeretüket kellene fejleszteni, megfelelő kapcsolatokat is kiépítve éttermük és a termelők között, az alapanyagok kiválasztásánál alkalmazkodva szűkebb környezetük lehetőségeihez. A séf szavaiból kiderült: Magyarország hiába volt híres korábban az étkezésben használt alapanyagok minőségéről, ez szerinte manapság már nem tartozik az erősségek közé.
Ami pedig a konkrét tippeket illeti: Meyer a legjobb magyar vendéglők között az Onyxot, a Chateau Viszt, a Csalogány 26-ot, a Bock Bisztrót és a balatonszemesi Kistücsök Vendéglőt említette.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.