Shivaun Raff, a Foundem keresőoldal tulajdonosan a Financial Timesnak elmondta: magától nem nyújtott volna be panaszt a Google ellen az EU-nál, mivel úgy gondolta, az eljárás túl költséges. Később azonban kapcsolatba lépett az IComp csoporttal és "az ötlet beszélgetés közben felmerült".
Ezt a szerveztet a Microsoft és a Burson-Marsteller hozta létre 2007-ben, hogy ennek segítségével próbálja megakadályozni a DoubleClick felvásárlását. A célpont tehát akkor is a Google volt. A szervezet vezetője blogjában hamis állítások terjesztésével vádolja a keresőóriást, David Wood azt állítja, hogy a Google lelövi a hírnököt, csak hogy ne kelljen a nem tetsző üzentekkel szembenéznie.
A Burson-Marsteller illetékese viszont megerősítette, hogy támogatták a Foundemet, igaz, nem teljes mértékben, hiszen a kis cég állítólag nem engedhette meg magának a tanácsadó díjának kifizetését.
A lap leszögezi, hogy a Foundem áll az EU versenyjogi felügyeletéhez benyújtott panasz mögött, de felmerül, milyen színben tűnik fel Brüsszel szemében az ügy, ha kiderül, hogy ahhoz a rivális Microsoft érdeke fűződik? Az Ecis érdekvédelmi csoport vezetője szerint szkeptikusabb lesz az Európai Bizottság – márpedig ez a számtalan céget tömörítő szervezet egyszer már sikeresen kampányolt a Microsoft ellen.
Redmond egy múlt heti blogbejegyzésben igyekezett elvenni a kérdést élét, mondván: az ilyen típusú panaszokat gyakran az üzleti ellenfelek kezdeményezik. Csakhogy az Ecis akciója mögött több piaci szereplő, így a Sun és az IBM állt, míg a Google ellen most elindított eljárás csak pár vállalatot érint.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.