Az Új Kína hírügynökség jelentése szerint a Google keresőprogramja révén szerzett eredményeket az amerikai hírszerző ügynökségek rendelkezésére bocsátja.
Peking a BBC jelentése szerint azzal is megvádolta a Google-t, hogy megpróbálja a kínai társadalomra ráerőszakolni az amerikai értékeket. A Google azonban cáfolta, hogy az amerikai kormány befolyása alatt állna. A kínai támadás időzítése azért érdekes, mert a keresőóriás napokon belül bejelentheti, hogy elhagyja az ázsiai országot.
Peking és a Google viszony akkor romlott meg, amikor kínai hackerek nagyerejű támadást intéztek kínai polgárjogi aktivisták Gmail fiókjai ellen. A cég válaszul titkosította a webmail rendszerét és közölte, hogy a jövőben nem cenzúrázza a kínai oldalán megjelenő keresési találatokat. Peking egyrészt hangsúlyozta, hogy továbbra is örömmel fogadja a Google tevékenységét, másrészt leszögezte, hogy az ország az amerikai cég nélkül is fejlesztheti internetes kultúráját.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.