567 millió dollár – ennyit fizettek ki tavaly egymásnak a Second Life tagjai. A virtuális világ lakói 55 millió dollárnyi, virtuálisan szerzett pénzt cseréltek valódi dollárokra PayPal számlájukon. Az online játéktérben megforgatott összeg 65 százalékkal növekedett egy év alatt, vagyis a válság a legkevésbé sem érintette ez az ágazatot.
Mára több ezer vállalkozó szerez egy kis mellékes jövedelmet a Second Life segítségével, közöttük Dana Moore is – a The Washington Post által megkérdezett programozó esőt, pontosabban viharokat ad el a virtuális térben, amelyek segítségével a játékosok eláraszthatják földjeiket.
A Kaliforniai Egyetem professzora szerint nem meglepő a vállalkozás sikere, hiszen a Second Life vonzó alternatíva minden kezdő üzletember számára: egy jelentős, vásárlóerővel rendelkező közönség, amelynek eléréséhez nincs szükség tőkére, sem gyárra.
A legtöbb virtuális vállalkozó csak párszáz dollár keres a való világban létező állása mellett, de néhány cég tekintélyes birodalmat épített ki a virtuális térben. A Stiletto Moody például több ezer pár cipőt ad el 8 dolláros darabáron – több mint 50 olyan cég akad, amely évi 100 ezer dolláros forgalmat bonyolít online. A Second Life 25 legjobban kereső felhasználója egyébként főleg nagybirtokosok közül kerül ki és összesen 12 millió dollárt keres évente.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.