A szakmai zsűri a 22 munka közül a kerékpár-pláza ötletét találta a legjobbnak. A döntés nyomán az ország első, egyben Európa legnagyobb kerékpárplázája épülhet fel jövőre a Csepel Fémmű területén. A tízezer négyzetméteres volt RUGÉV csarnokban az üzletek mellett teszt- és versenypályát is kialakítanak.
A Csepeli Fémmű területén található tízezer négyzetméteres volt RUGÉV gyárcsarnok hasznosítására még áprilisban írt ki pénzdíjas ötletpályázatot építészirodák számára az Indotek Csoporthoz tartozó In-Construction Kft. Az egykori Ruhaipari Gép- és Kerékpárgyártó Vállalat jelenleg használaton kívüli épületének hasznosítására a kiíró olyan megoldásokat keres, amelyek segítik a volt iparterület városi integrációját, intenzív lakossági használatát.
Az egymillió forintos összdíjazású pályázatra a június végi határidőig hat neves iroda és szakember, összesen 22 ötlete érkezett be a kiíróhoz. Az eredetileg július 30-ra tervezett eredményhirdetést a nyilvánosságra került vigalmi negyed ötletét kísérő médiaérdeklődés miatt már most kedden megtartották. Váradi Gábor, a bizottság elnöke elmondta, döntésüket kizárólag szakmai és megvalósíthatósági szempontok befolyásolták. A vigalmi negyed-ötlet megvalósítása a jelenlegi ipari környezet átalakításának költségessége és a valószínűsíthető társadalmi ellenállás miatt sem időszerű. A pályázók nagyrészt irodaházként, kiállítási- és vásárhelyszínként, szálloda- és konferencia, vagy éppen sport-, valamint egészségügyi központként álmodták újra a múlt századból itt maradt ipari monstrumot.
A pályázatot az ország első kerékpár-plázájának ötletével az Archiplan Építész Iroda nyerte. A benyújtott tervek szerint a tízezer négyzetméter alapterületű csarnokban helyet kapnak majd kis- és nagykereskedések, egy kerékpárok kipróbálását lehetővé tévő tesztpálya, egy 1500 négyzetméteres versenypálya, valamint éttermek és parkolók is. Jelenleg a hagyományos boltokban történő értékesítés legnagyobb problémája a megvásárolni kívánt áru kipróbálása. Az eladó több okból nem engedi kivinni a bringát az üzletből; egyrészt hamar leamortizálódhat, másrészt ellophatják. A kerékpárplázában ez a gond is megoldódik majd, helyben, felügyelet alatt tesztelhetik a vásárlók az árut. Elkészülte után a csepeli létesítmény lesz Európa legnagyobb bringás áruháza és remélhetőleg találkozóhelye is.
Talán annak köszönhetően, hogy a Csepeli Vas- és Fémmű a múlt században a hazai kerékpárgyártás fellegvára volt – az iparterületen ma is több mint 30 biciklikereskedés található, amelyek kedvezően fogadták az ötletet. Az eddigi felmérések alapján azonban nemcsak a helyi kereskedők és kerékpárosok, hanem a lakosság is örülne a beruházásnak. A beruházás tervezése hamarosan megkezdődik, az építkezés a jövő év tavaszán, a szükséges engedélyek beszerzése után indulhat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.