A The Wall Street Journalnek nyilatkozó anonim informátor szerint a kínai vállalat érdeklődik a vásárlás iránt, de egyelőre nem döntött arról, hogy részt vesz-e a GM tőzsdei bevezetésében.
A GM kommentálta a SAIC érdeklődésével kapcsolatos híreket, a kínai autógyár pedig mindössze annyit mondott, hogy szoros figyelemmel követi a GM tőzsdei bevezetését.
A WSJ szerint az amerikai kormány számára kényes kérdés, hogy külföldi cégek vásárolnak-e a GM-ből a várhatóan októberben esedékes tőzsdei bevezetés során.
Washington igyekszik eladni a vállalatban korábban megszerzett 61 százalékos tulajdonrészét, most, hogy a konszern a csődvédelmet követően újraalakult és ismét profitra tör. Az amerikai pénzügyminisztérium valószínűleg nagy intézményi befektetőket próbál felkutatni, akik megállapított áron nagy tömbben vásárolnak majd fel GM részvényeket. Az ilyen, "sarokkőnek" tekintett nagybefektetők árkedvezményt kapnak, hogy cserébe a jelentős vásárlásokkal segítsék kiépíteni a cég iránti bizalmat a többi befektetőben.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.