A mintegy 6 ezer bázisállomás cseréje listaáron 200 millió euró (55 milliárd forint) értékű beruházást igényel, mely várhatóan 2 éven át tart majd. A beruházás az eddigi legnagyobb hálózatfejlesztési projekt lesz Magyarországon, amely innovatív, hatékonyabban üzemeltethető és gyakorlatilag kapacitás-korlátok nélküli hálózatot eredményez.
A következő generációs mobil szélessávú szolgáltatást, az LTE-t csak bizonyos szabályozói előírások teljesítése esetén lehet nyújtani, emelte ki Koller György, a Telenor Magyarország műszaki vezérigazgató-helyettese. Így a társaság reméli, hogy a kormány támogatja majd és lehetővé teszi a legújabb technológiák bevezetését Magyarországon, figyelembe véve annak fontos szerepét a gazdasági fejlődésében is.
A fejlesztések következtében várhatóan átalakul a Telenor hálózata, így egyes bázisállomások teljesen feleslegessé válhatnak, vagy más bázisállomásokkal vonhatják össze őket. A Telenor ezért meghirdette állomáspályázati projektjének következő szakaszát, amelyben a jelentkezők helyszíneket ajánlhatnak fel a Telenor bázisállomásai számra, és ezzel akár 15 éven át adómentes jövedelemre tehetnek szert.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.