Valószínűleg tematikus csatornákkal működik majd a közmédia-rendszer - mondta Medveczky Balázs, a Magyar Televízió vezérigazgatója az MTV Híradónak. Ezt a jelenleg készülő közszolgálati kódex határozhatja meg. A rendszer átalakítása után megszűnhetnek a tartalmi párhuzamosságok, ami Medveczky Balázs szerint eddig fölösleges pénzkidobás volt.
"Végre a közszolgálattól elvárható skála valamennyi műfajából tudunk minőségi műsorokat gyártani majd, mert ennek meglesz minden olyan háttere, amelyre szüksége van a televíziónak ahhoz, hogy elkészíthesse" - hangsúlyozta a vezérigazgató, aki szerint fognak készülni tv-játékok, nívós szórakoztató produkciók, természetfilmek, dokumentumfilmek és jó minőségű gyerekműsorok.
Valóban egyetlen hírcentrumban készülnek majd a jövőben a közmédiumok hírei - de ez csak annyit jelent, hogy a tényanyagokat egy helyről szerzik be a médiumok, felszámolva ezzel az eddigi párhuzamosságokat - nyilatkozta Ókovács Szilveszter, a Duna Televízió frissen megválasztott vezérigazgatója a csatorna Közbeszéd című műsorában hétfő este. A televíziós vezető úgy látja: a közmédiumoknak az eddiginél jobban össze kell hangolni működésüket, amihez a jövőben kiszámítható, normatív alapú finanszírozásra számíthatnak. A Duna Televíziót egy prémium közéleti és egy magas kultúrát sugárzó tematikus csatorna együtteseként képzeli el.
Ha elfogadják a médiatörvény nyilvánosságra került tervezetét, attól kezdve mindenki számára világos lehet, miként alakul át a közszolgálati média; hogyan lesz hatékonyabb, miként tud több hírt jobb minőségben szállítani, illetve hogyan jut több pénz, forrás - közte emberi erőforrás is - a műsorkészítésre - nyilatkozta a Közbeszéd stúdiójában Ókovács Szilveszter. A Duna Televízió vezérigazgatója megerősítette: valósak azok a sajtóban megjelent információk, miszerint a közszolgálati média hírei a nemzeti hírügynökséghez telepítendő hírcentrumban készülnek majd. A vezérigazgató úgy érvelt: mégiscsak nehezen tartható állapot, hogy például egy minisztériumi sajtótájékoztatóra kivonul négy stáb; az MTI-től, a Magyar Rádiótól, a Duna Televíziótól és az MTV-től is egy-egy. "Nagyjából ugyanazon vágóképeket veszik fel, kicsit talán más szavakat használnak, s mire a vágószobákban estére elkészül az anyag, lehet, hogy húsz vagy harminc ember kezén ment át. És ugyanaz a hír született belőle. Az állami médiarendszernek nem tiszte, hogy különbözőképpen próbálja meg bemutatni egy-egy hír tényanyagát - ráadásul nem is tudja, hiszen ugyanott jártak a stábok. Ez innentől kezdve felesleges párhuzamosság" - szögezte le Ókovács Szilveszter.
"Nyilván itt, a Duna Televízióban a határon túli tudósítói hálózatok híreiből jóval gazdagabban lehet majd válogatni, mint azt teszi majd a Magyar Rádió, vagy a Magyar Televízió. Egész biztosan jó híranyagokat kapunk a hírcentrumból, amelyekből tudunk az emberek híréhségét kielégítő híradókat előállítani" - mondta Ókovács Szilveszter.
A Duna TV esetében mi lesz a fontosabb: a nézettség vagy a tartalom? Gyakran felróják a csatornának, hogy itthon nem nézik annyian, viszont határokon túl küldetést teljesít. Hogyan lehet mindenki elégedettségére tenni ezek után? - hangzott a Közbeszéd kérdése. Mivel a Duna TV határon belül is fogható, ezért - meghagyva a határon túli hangsúlyait, azokhoz nem nyúlva - ne adjuk fel a határon belüli működést sem - hangsúlyozta Ókovács Szilveszter. Annál is inkább ne, mert a digitális átállás után a Duna mindkét csatornája az ország kilencvenöt százalékán ingyenesen fogható lesz.
"Ezt a lehetőséget nem kellene feladni. Ahogy azt sem - ismerve a mai kulturális állapotainkat -, hogy megragadjuk a nézőt, és prémiumkategóriás műsorokkal, megpróbáljuk felemelni" - hangoztatta a vezérigazgató. Ehhez a mai Autonómia csatornát alakítaná kulturális tematikus csatornává, amelynek a műsorait talán nem néznék számosan, de hatása sokfelé kisugározna. "Ebben hiszek, mint a művészeti oktatásban is" - mondta. Úgy vélte: egy színvonalas művészeti csatorna eleinte nem generál nagy nézettséget, de fontos társadalmi küldetést teljesít. A Duna Televízió másik, közéleti csatornájának pedig az lehet a feladata, hogy másként tárgyaljon bizonyos témákat, mint a Magyar Televízió. "Más hangsúlyokat helyezzen el, menjen mélyebbre, legyen szofisztikáltabb; legyen prémium minőségi közéleti adó az egyes csatornából" - vázolta terveit Ókovács Szilveszter, a Duna Televízió vezérigazgatója a televízió Közbeszéd című műsorában hétfő este.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.