Az egyik internetes oldalon összességében 30-40 százalékkal olcsóbban kínálnak lakásokat: az egyik ingatlant például 16 helyett 11, a másikat 68 helyett 49 millióért. (A portál kimondottan azzal toborozza a vevőket, hogy válság idején megőrizhetik tőkéjük értékét, sőt, akár komoly profitra is szert tehetnek.) De az árak nemcsak itt alacsonyak, az eladói oldal általában is jóval olcsóbban kénytelen megszabadulni lakásától, mint a válság előtt, a vevői oldalon pedig megjelentek a befektetési szándékkal vásárlók.
Mehrli Péter, a Magyar Ingatlan Szövetség elnöke ugyanakkor nem számít arra, hogy a lakáspiac jelenlegi állapotában túlságosan sokan akarjanak befektetni ingatlanokba. Még ha nagyon optimisták vagyunk, akkor is jó néhány esztendő, amíg a piac visszaáll - ha egyáltalán visszaáll - a korábbi értékrendjére, befektetni pedig csak nagyon kedvező áron való vásárlások esetén lehet - érvelt a szakember a Magyar Rádió 180 perc című műsorában.
Az tény ugyanakkor, hogy a piacot az abszolút érdektelenség, de legalább is a kivárás jellemzi, így a lakásárak valóban rendkívül alacsonyak, mert egyszerűen nincs vevő. A lakásárverezési moratórium lejárta után nagyobb tömegű lakás kerülhet ugyan a piacra, de a szakember egyfelől hisz a piac önszabályozásában, másfelől bízik abban, hogy a két oldal - az állam és a bankok – leül, és valahogyan szabályozza majd ezt a kérdést.
Az országban ma egyébként körülbelül három-öt nagyobb cég foglalkozik nagy pénzintézetek megbízásából a fizetésképtelen adósok ingatlanjaik árverésével. Eddig évente kétezer, most körülbelül háromezer árverezés alatt lévő ingatlan van, és körülbelül kétezer lakás esetében került sor végrehajtásra, tehát összességében éves szinten legfeljebb négy-öt ezer ingatlan került azoktól a tulajdonosoktól árverésre, akik nem voltak képesek fizetni a tartozásaikat – mondja az elnök. .
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.