Befektetés. Az európai, afrikai és közel-keleti (EMEA) régió közvetlen ingatlanpiaci befektetéseinek tavalyi összege feltehetően elérte a 100 milliárd eurót – áll a Jones Lang LaSalle legfrissebb piackutatásában. Ez a szám 40 százalékos emelkedést jelent a 2009-es évben regisztrált befektetési összeghez képest. A befektetési aktivitás már az év első három negyedévében is jóval meghaladta az előző esztendő azonos időszakának teljesítményét, és a negyedik negyedévre is hasonlóan jó eredményeket várnak a társaság szakemberei. Az év utolsó negyedében 31 milliárd euró körül várható az ingatlanbefektetések összege Európában. Ez 35 százalékkal magasabb, mint a harmadik negyedév befektetéseinek összege.
Európa-szerte látható a befektetési volumen emelkedése, de legfőképpen Németországban, ahol majdnem megduplázódott a befektetések összege 2009-hez képest, és a skandináv országokban, ahol a tavalyi értéknek több mint a kétszeresét várják 2010-re. Ezen a két befektetési piacon 33,5 milliárd euró összértékű ingatlanbefektetést valószínűsítenek a szakemberek. A kelet-közép-európai régió megtartotta a tavalyi 6 százalékos részesedését az európai ingatlanbefektetések terén, de a befektetési összeg 42 százalékkal nőtt 2009-hez képest.
Erre az évre további emelkedést várnak a szakértők, bár szerintük a növekedés üteme gyengül, 25-35 százalékkal lesz magasabb a befektetett összeg az idén, mint 2010-ben, így 130 milliárd euró körül várható.
Vonzó a Balaton a külföldi tőkének
Gyógyvizes szállodát építhetnek a kínaiak Balatonszemesen, a hajdani szovjet tábor 2,5 hektáros területén, ha más befektető nem előzi meg őket – számolt be a sonline.hu. Egy angol beruházó cég pedig magánkórházat építene az egykori Bagódomb kemping területén. Ez nem helyi betegek számára létesülne, hanem az egészségturizmus keretében szállítanák, csábítanák Balatonszemesre a gyógyulni vágyókat.vg
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.