Kínai hatóságok egy hétcsillagos szálloda építését tervezik egy 1,3 milliárd dolláros beruházás keretében a világ legnagyobb épülete, a Dubai Burj Khalifa torony mintájára – számolt be a The Independent a pekingi Morning Post lapra hivatkozva, mely egy parlamenti ülést idézett. A beszámoló szerint a projekt Szaud-Arábia pénzügyi segítségével jön majd létre. A majdani szálloda Peking nyugati - most még igen elmaradottnak tekinthető részének - Mentougou nevű kerületében épül majd, mely 30 kilométerre található a főváros központjától.
A kínai sajtó szerint a szálloda tervezésekor a 828 méter magas Burj Khalifa karcsú alakját tartják szem előtt, de az épület magasságáról még nem közöltek részleteket.
A Burj Khalifa, mint példakép
A dubaji emír hatalomra kerülésének 40. érvfordulóján tavaly január elején átadott, 818 méter magas, 160 emeletes felhőkarcoló, melynek megépítése mintegy 1,5 milliárd dollárba került. Magasságával több, mint 300 métert vert akkor a világ addigi legnagyobb felhőkarcolójaként ismert, 2004-ben megnyitott, 509 méter magas tajvani Taipei 101 toronyra.
A bejelentésben megcélzott hétcsillagos besorolás azonban elég tág kereteket enged Kínának, ugyanis a világon nem létezik hivatalos, mindenhol egységesen használt szállodai kategorizálási rendszer. Ennek megfelelően előfordulhat, hogy eltérő szolgáltatásokkal találkozhat a hotel lakója Európában, Dél-Amerikában, vagy éppen Ázsiában. Az biztos, hogy a pekingi tervek előtt mára sok követendő példa van.
Burj al-Arab, Dubai
Az 1999-ben megnyílt Burj al-Arab, azaz Arab-torony, a világ legszebb luxusszállodái közé tartozik, a világ első hétcsillagos szállodája. A Jumeirah Group cég üzemelteti és rövid idő alatt Dubai jelképe lett. Az építkezés a WS Atkins PLC cég megbízásából Tom Wright tervei alapján készült, a kanadai Rick Gregory közreműködésével. A 321 m magas építmény a világ legmagasabb szállodája. A exkluzivitás érdekében a szálloda egy mesterséges szigetre épült, 280 m-re a Jumeirah-parttól, amellyel egy híd köti össze.
Town House Galleria, Milánó, Olaszország
Az olasz Italian Town House csoport tulajdonában álló szuperluxus szálló, a Town House Galleria a második világ hétcsillagos hotelek sorában. A vendégeket Bentley típusú luxusautó viszi, ha éppen egy kis vásárolgatáshoz támad kedvük, és nemcsak 24 órában a vendég kívánságait leső komornyik, hanem zongorista is tartozik a 25 lakosztály mindegyikéhez. A Town House Galleria legnagyobb lakosztálya 1500 négyzetméteres, és persze ára is hétcsillagos: éjszakánként 4000 euró.
Hotel Rixos Premium, Belek, Törökország
A világ harmadik hétcsillagos szállodáját 2005 nyarán adták át. A hajdani háremek hangulatát idéző élőzenés törökfürdő, a hó-, trópusi eső és napfény-meditáció szobás wellness központ, a világ 92 legrangosabb márkaboltjának helyt adó beltéri utcák szimulált időjárással és napszakokkal, mesterséges folyó, amin a trójai faló életnagyságú másával díszített aquaparkba lehet lehajózni, a saját medencés privát villák és aranylemezekkel díszített királyi lakosztály csak néhány a szemkápráztató megoldások közül.
Morgan Plaza (Pangu 7), Peking, Kína
Peking első hétcsillagos szállodája, mely az olimpiai stadion közelében található. A 2008-ban nyílt 234 szobás létesítmény a XXI-ik századi Kína egyik legfontosabb jelképe.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.