A meglepő bejelentés azt követően hangzott el, hogy a Google erőteljes nettó profitot jelentett be a múlt év utolsó negyedére vonatkozóan. A nettó nyereség össze 2,54 milliárd dollár volt 8,44 milliárd dolláros bevétel után. A 37 éves Page a döntéssel ismét visszakerül a Google élére, a menedzseri széktől akkor vált meg az 55 éves Schmidt javára, amikor a befektetők tapasztaltabb üzleti vezetőt követeltek. A változások április 4-i hatállyal lépnek életbe, a Google terve a döntéshozatal "áramvonalasítását" ás a felelősség egyértelműbb meghatározását szolgálja.
A Bloombergnek nyilatkozó elemzők pozitívan értékelték a változást, Mark Mahanay, a Citigroup munkatársa úgy látja, ez bizonyítja, hogy a cég alapító továbbra is erőteljesen részt vesznek a Google irányításában.
A váltás egyébként jelentős szemléletváltozást mutat, hiszen Schmidt számítástechnika Ph.D.-vel rendelkezik több mint egy évtizeden át dolgozott IT-cégek vezéreként, mielőtt a Google-hoz csatlakozott. A most kinevezett Page viszont diákként kezdett dolgozni a Google-on és úgy veszi át a 24 ezer munkatársat foglalkoztató céget, hogy korábban sehol nem töltött be vezérigazgatói posztot.
A Google előtt álló legnagyobb kihívás a szakértők szerint a Facebook egyre növekvő hatalma, a probléma leküzdésére a másik alapítót, Sergey Brint bízta meg a cég az új, stratégiai termékek fejlesztésével. Page és Brin egyébként 1995-ben találkozott a Stanford Egyetemen és a következő évben kezdtek el dolgozni a keresőmotoron, amely mára toronymagasan vezeti a szektort a piaci részesedés tekintetében.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.