Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) felmérése szerint 2030-ra a depresszió az elsőszámú népbetegség lesz a fejlett országokban. A lelki betegségek miatt kalkulálható költségek azonban már most is 22 milliárd euróra rúgnak csak Németországban – állítja az egyik német kutatóintézet (RWI). A kiégés, a depresszió így már olyan költségtényező, amelyet a vállalatok sem hagyhatnak figyelmen kívül – hívja fel a figyelmet az egyik kutató.
A közvetlen költség a korai nyugdíjazásban jelentkezik: a lelki problémák miatt idő előtt nyugdíjba vonulókra fordított kiadások 2002 és 2008 között harmadával 5,2 milliárd euróra emelkedett. A közvetett költségek ennél jóval magasabbak lehetnek. Ennek legnagyobb részét a depresszió miatt csökkent teljesítmény adja: a lelki betegek ugyanis legtöbbször ahelyett, hogy minél előbb megszabadulnának bajuktól, nem vesznek tudomást róla, s elmennek dolgozni.
A betegség megelőzése a legtöbb vállalatnál még mindig tabutéma – állítják a kutatók. Németországban egy felmérésben a megkérdezettek 30 százalékánál merült fel a depresszió lehetősége, s kevesebb, mint 10 százalékát kezelték megfelelően. A depressziót legtöbbször későn veszik észre és későn kezdik el kezelni – mondja a müncheni pszichiátriai intézet vezetője. Ezért történhet az, hogy minden tizedik beteg kórházi ellátásra szorul.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.