A Bloombergnek nyilatkozó források szerint a hatóságok akkor dönthetnek a trösztellenes eljárás megindításáról, ha áttekintették az ITA szoftver megvásárlásával kapcsolatos üzletet. A szövetségi kereskedelmi bizottság (FTC) és az igazságügyi minisztérium közösen dönti el, melyik szervezet indítja majd a vizsgálatot – értesült a hírügynökség.
A Google 700 millió dollárért vásárolta fel az ITA-t, aggodalmat keltve ezzel az internetes cégek körében, akik attól tartanak, hogy a keresőóriás megfosztja majd a szoftver használati jogától az olyan portálokat, mint a TripAdvisor vagy a Kayak. A BGC Partners elemzője emlékeztetett arra, hogy ezzel tovább nő a nyomás a Google-on, miután az Európai Unió is trösztellenes eljárást folytat a cég ellen a Microsoft panasza nyomán.
Mind a Microsoft, mind más internetes vállalatok azt állítják, hogy a Google erőfölényével visszaélve korlátozza a keresési szolgáltatását azért, hogy a potenciális riválisokat, például az árösszehasonlító oldalakat kiszorítsa a versenyből.
A Google szóvivője a bejelentés kapcsán úgy reagált: az interneten a verseny egy-egy gombnyomáson múlik, ezért a cég mindent megtesz azért, hogy a kereső a leghasznosabb találatokat sorolja a legjobb helyekre, függetlenül attól, hogy portálról, cikkről vagy térképről van szó.
A vállalat egyébként már többször összeütközésbe került Washingtonnal: 2008-ban kihátrált egy, a Yahoo-val kötendő keresési üzletből, amikor a tárca jelezte, hogy kész megtámadni azt. A múlt hónapban pedig egy New York-i bíróság mondta ki, hogy törvénytelen a Google könyvdigitalizálási programja, mivel ezzel a cég olyan könyvek szerzői jogait is megszerezte, amelyek szerzője nem azonosítható.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.