A fukusimai földrengést követően a német kormány leállította a legidősebb hét atomerőművet és azonnal dolgozni kezdett az atomenergia arányának csökkentésén. Ezzel egyidőben megkezdték a teljes nukleáris szektor felülvizsgálatát. A jelentést csak május 28-án hozzák nyilvánosságra, de Angela Merkel a hétvégén már közölte, hogy 2022-re szeretnék lekapcsolni az összes atomerőművet.
Miközben az ellenzék, így a Zöld Párt azt állítja, hogy a kormány ütemterve nem megfelelő és 2017-re hoznák előre a lekapcsolást, a német energiapiac fontos szereplői arra figyelmeztetnek, hogy az elképzelés súlyos ellátási nehézségeket okozna. Az 50Hertz, a Tennet, az EnBW Transportnetze és az Amprion, amelyek a nagyfeszültségű kábelhálózatot üzemeltetik, arra emlékeztetnek, hogy a rendszer már így is határterhelésen működik a téli hónapok alatt, amikor a napenergia csak kevéssé tud besegíteni. A szolgáltatók a Guardian által idézett levelükben azt állítják, hogy a szélcsendes téli napokon hosszabb áramszünetekre lehet majd számítani, főként a jelentős energiafogyasztást produkáló déli ipari régiókban.
A Német Atomenergia Szövetség pedig az ellátási bizonytalanságok mellett a klímacélok meghiúsulására, a magasabb költségekre és a nagyobb importfüggőségre figyelmeztet Merkel terve kapcsán.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.