Ezt Fellegi Tamás nemzeti fejlesztési miniszter közölte Józsa István és Oláh Lajos szocialista parlamenti képviselők kérdésére adott írásos válaszában. Ebben – a távirati iroda tudósítása szerint – emlékeztetett arra, hogy az Európai Tanács felkérésére dolgozzák ki minden uniós ország számára a biztonsági felülvizsgálat terjedelmi és tartalmi követelményeit.
Az eljárás tartalmát várhatóan napokon belül véglegesítik. A magyar szakértői csoport ajánlása és az Országos Atomenergia Hivatal (OAH) szakembereinek javaslatai alapján állították össze a célzott biztonsági felülvizsgálat tartalmi követelményeit.
A miniszter írásos válaszában hangsúlyozta, hogy az OAH tartalmi követelményeket szabott meg és nem ellenőrizendő kritériumokat, mert a cél a fukusimai atomerőműt ért baleset tanulságainak hasznosítása a nukleáris biztonság növelése érdekében. A célzott biztonsági felülvizsgálat alapján kell meghatározni azokat az intézkedéseket, amelyek tovább javítják a paksi atomerőmű biztonsági színvonalát.
Fellegi Tamás egy másik – Oláh Lajos szocialista képviselőnek írt – válaszában a paksi atomerőmű bővítésével kapcsolatos Lévai-projektről azt közölte: annak célja a paksi telephelyen új, két blokkból álló atomerőmű létesítésének előkészítése úgy, hogy az 2020 és 2030 között lépjen üzembe. A Lévai-projekt 2009-en történt indítása óta annak számos feladatát teljesítették a pályázatokon nyertesek. Más munkák pályáztatása folyamatban van.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.