A legfrissebb, 2009-es adatok szerint a k+f-re biztosított források 0,65 százaléka származott közpénzből, s 13 százaléka – mintegy 10,6 milliárd euró – volt állami támogatás. Ez is jobb arány a korábbinál, az elmúlt tíz évben folyamatosan nőtt az állami támogatás aránya a kutatás-fejlesztés-innovációs kiadások finanszírozásában – derül ki a Brüszszelben tegnap közzétett eredménytáblából. 2005-ben ez az arány még csak a GDP 0,5 százalékára rúgott.
Az EU versenyképességének erősítését célul kitűző Európa 2020 stratégia egyik kulcsfontosságú eleme a k+f+i-re fordított állami kiadások, segélyek összegének a növelése – s mellette a környezetvédelemre, a regionális fejlődésre és az oktatás-képzésre. Ezeken a területeken ugyanis az állami segélyek kiigazíthatják a piaci botlásokat, javíthatják a piacok működését, és ezzel erősíthetik Európa versenyképességét.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.