Az új rendelet alapján a szakorvosképzésbe folyamatos a belépés, így a képzésre akkreditált egészségügyi szolgáltatók és egyetemek folyamatosan jogosultak rezidenseket felvenni. A fiatalokat képző helyeknek lehetőségük van személyes meghallgatás alapján meggyőződni a hozzájuk jelentkező szakorvosjelöltek ismereteiről, az orvosi pályára való alkalmasságukról, és a felvételnél tanulmányi eredményüket is figyelembe vehetik.
Két hete jelentette be Szócska Miklós egészségügyért felelős államtitkár, hogy az idén végző orvostanhallgatók közül hatszáznak és húsz gyógyszerészhallgatónak ösztöndíjpályázatot írnak ki. Túljelentkezés esetén a tanulmányi eredmény lesz a döntő. Akik belépnek a szakképzésbe, havi nettó 100 ezer forint ösztöndíjat kapnak a képzési idő egészére. Ennek az a feltétele, hogy a szakvizsga megszerzését követően ugyanannyi ideig itthon gyógyítsanak, a távozóknak kamatostul vissza kell fizetni a díjat.
Az államtitkárság bejelentését bírálta a Magyar Rezidens Szövetség és a Magyar Orvosi Kamara is. Kifogásolták az egyeztetés hiányát, és úgy tartják, hogy a döntés diszkriminatív, megosztja az orvostársadalmat. Szócska szerint céljuk az volt, hogy itthon tartsák a bizonytalan fiatalokat. Egyelőre ennyi forrást tudtak előteremteni, de azt ígérte: hamarosan újabb jövedelemkiegészítésre számíthatnak más egészségügyi dolgozók is. Utalt arra, hogy a szeptemberben bevezetendő népegészségügyi termékdíjat – ebből évi 15-20 milliárd lehet a bevétel – ugyancsak az egészségügyiek béremelésére fordítják.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.