A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy az „élő” 632 037 vállalkozás 2,7 százaléka így fejezte be tevékenységét. Az ezt megelőző egy év alatt 12 996 társaság zárta le végelszámolással működését, az akkor nyilvántartott 611 897 vállalkozás 2,1 százaléka. A cégadatok összevetéséből az is kiderül, hogy a növekvő bezárások ellenére a bejegyzett vállalkozások száma 20 140-nel, azaz 3,3 százalékkal gyarapodott – írja a feketelista.hu.
Az elmúlt tíz esztendő korábbi éveiben átlagosan 4000-5000 cég „húzta le a rolót”, az utóbbi három évben viszont már jóval több mint tízezer. Egyre több cégtulajdonos dönt úgy, hogy a szorító gazdasági körülmények hatására megszünteti működését, vagy más megoldással próbálkozik.
A statisztika adatai szerint az elmúlt egy esztendőben a legnagyobb arányú végelszámolásra Nógrád megyében került sor, ahol az 5853 vállalkozás 5,5 százaléka szűnt meg ily módon. Egy évvel korábban is ez a megye „vezetett” 3,8 százalékos végelszámolási aránnyal.
Az ország nagyobb városait kiemelve, gazdasági súlyához mérten Budapest meghatározó szerepet játszik a végelszámolásokról szóló statisztikákban is. Csaknem negyedmillió cég (249 146) van a városban bejegyezve, ehhez képest a 6511 végelszámolás 2,6 százalékos arányt jelent, 0,1 százalékkal kedvezőbbet az országos átlagnál. Tavaly ez a mérték 2,8 százalék volt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.