BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

"Az 500 százalékos adóemelés csődbe viheti a nyerőgépipart"

Szakmai segélykérést küldött a parlamenti képviselőknek a Magyar Szerencsejáték Szövetség (MSzSz), mert szerintük a tervezett 500 százalékos adóemelés csődbe viszi az egész nyerőgépipart - közölte a szakmai szervezet hétfőn az MTI-vel.

A nyerőgép-iparág képviselői azt kérik a képviselőktől, ne szavazzák meg a Lázár János (Fidesz) törvénymódosítási javaslatát, amely a játékadó 500 százalékos emelését tartalmazza. Szerintük ezt a piac képtelen kitermelni és a magyar vállalkozók gyakorlatilag „lehúzhatják a rolót”.  

A szakma képviselői nyomatékosan arra kérik a magyar kormányt, lássa be, hogy a területet újra szabályozó (T/4049 számú) törvényjavaslathoz Lázár János által benyújtott (15-ös számú) módosító javaslat helyrehozhatatlan károkat okoz. "Csődbe dönti az egész nyerőgép és vendéglátó ipart, amelyből többé az állam sem remélhet pluszbevételt" - áll a Magyar Szerencsejáték Szövetség állásfoglalásában.

Az irreális adóemelés révén nemcsak a hetven milliárd forint fix adóbevételtől esik majd el az állami költségvetés, de több tízezer ember is földönfutóvá válik, tovább terhelve a szociális hálót - állítják a szakmai szervezetnél. Az MSzSz szerint a javaslat elfogadása több tízezer vendéglátóiparban dolgozó család azonnali tönkremenetelét is jelenti, ami nem lehet a kormány érdeke. 

A szakma nem érti az 500 százalékos adóemelés tervét, hiszen már a havi fix gépenkénti 100.000 forintos adó 125.000 forintra emelése esetén is bejelentette, hogy további recesszióval kell számolni. Egy 500 százalékos emelés azonban tönkreteszi az egész piacot, és nem lehet a költségvetés érdeke sem.

Az államháztartás stabilitását elősegítő egyes adótörvények módosításáról szóló javaslatban szerepelt a nyerőgépek játékadójának 100 ezer forintról 125 ezerre emelése, a képviselői módosító javaslat ezt az összeget emelné 500 ezer forintra. A javaslat indoklása szerint ezzel csökkenthetők a szerencsejáték-ipar káros társadalmi és egészségügyi hatásai, továbbá számottevő plusz bevételre tehet szert a központi költségvetés egy olyan ágazatból,amely köztudottan nagy hasznot termel üzemeltetői számára, akik így jelentősebb mértékben járulhatnak hozzá a központi költségvetés bevételeihez. A javaslatról hétfőn dönt az Országgyűlés.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.