Egyre többször hallani, hogy a klaszterek a gazdasági fejlődés motorjai lehetnek, ezért szükséges a klaszterek fejlesztése és támogatása. Baranya megyei székhellyel is tevékenykednek ágazati klaszterek, melyek eredményeket képesek felmutatni. Működik a Biotechnológiai Innovációs Bázis, a Dél-dunántúli Kulturális Ipari Klaszter, de markánsan kezdte működését az AV (audiovizuális) Ipari Klaszter, horvát féllel is közös projekteket szervező Energia Klaszter illetőleg legutóbb a Pécsi Kesztyűs Klaszter is.
Valamennyi együttműködés a közös gazdasági háttér, illetőleg a potenciálokat kiaknázó pólusprojektek mentén szerveződött, és olyan hálózati együttműködést valósít meg, amely nemcsak a megyében de a régióban is érezteti hatását, sőt, némelyik már nemzetközi kitekintéssel, ismertséggel rendelkezik.
A hatás társadalmi és gazdasági is. A klaszterek működésük során még el nem ért célcsoportokat vonnak be a munkájukba, az általuk képviselt ágazatok szakmai információi így egyre több vállalkozáshoz, szervezethez jutnak el. A hatás gazdasági is, ugyanis a klaszterekben piacgazdasági együttműködések alakulnak ki.
Új piacokat fedeznek fel és ehhez új szolgáltatásokat és termékeket fejlesztenek. A fejlődés hatására munkahelyeket teremtenek, kutatás-fejlesztési projekteket indítanak. A jól működő klaszterek segítik a megye és a régió versenyképességének erősödését is. A megyében működő klaszterek szervezésében és menedzselésében a Pécs-Baranyai Kereskedelmi és Iparkamara a kezdetektől kulcsszerepet vállal. A klaszterek elmúlt években történt megalakítása után a legnagyobb kihívást a működésükhöz szükséges pályázati források elnyerése jelentette. A megyében formálódó szövetségek ezen a téren is komoly sikereket értek el.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.