Ennek nyomán akár mind a tizenkilenc megyei, valamint 14 fővárosi kórház élén lehetne vezetőcsere. A Világgazdaság azonban úgy tudja, a jelenlegi kórházigazgatók 90 százaléka megpályázza majd mostani állását, és 80 százalékuk eséllyel is teszi ezt.
A hatályos jogszabályok szerint március 31-ig kötelezően kiírandó álláspályázatokra várhatóan egy hónapig jelentkezhetnek majd azok, akik szeretik a kihívásokat. Ezután egy háromtagú bizottság hallgatja meg a pályázókat. A vonatkozó kormányrendelet szerint a grémiumban ott lesz az intézményeket fenntartó Gyógyszerészeti és Egészségügyi Minőség- és Szervezetfejlesztési Intézet (GYEMSZI), az adott kórház közalkalmazotti tanácsa, valamint az orvosi kamara egy-egy képviselője.
A pályázati határidő lejártát követő hatvan napon belül kell dönteni a vezetői megbízatásokról. A kinevezésekről ugyan a nemzeti erőforrás miniszter dönt, a döntést azonban a GYEMSZI készíti elő – hangsúlyozta az Egészségügyi Államtitkárság.
A most regnáló fő- és gazdasági igazgatók többsége egyébként már több éve ül a vezetői székben. Ám például az Uzsoki utcai, a Szent Imre vagy a Flór Ferenc Kórház első emberei alig egy éve nyerték el tisztségüket.
Az új vagy régi-új vezetők előreláthatólag legkésőbb júniusban kapják meg kinevezésüket. Hogy mennyi időre, azt nem tudni, csak azt, hogy a kórházak irányítóinak megbízatása az eddigi gyakorlat szerint öt évre szólt. Az biztos, hogy a már kiszivárogtatott, osztálybezárásokat is jelentő kórházátszervezéseket még a jelenlegi fő- és gazdasági igazgatóknak kell levezényelniük.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.