Különösen Franciaországban és Lengyelországban kényszerül a következő években számos fosszilis erőmű lekapcsolására. Az Öko-Institut legfrissebb számításai szerint Németország szomszédos államaiban 2020-ig összesen 32 gigawattnyi erőművi kapacitás tűnik el, ez körülbelül annyi, mint egész Spanyolország jelenlegi fogyasztása, vagyis a külföldi segítségről kénytelen lemondani a német állam. Az FTD szerint a helyzet pikáns, hiszen az atomstoppal kapcsolatos vitában az egyik fő érv éppen az volt, hogy külföldi árambeszerzéssel pótolható a kieső belföldi termelés.
Az európai lekapcsolási hullám mögött mindenekelőtt a levegő tisztaságára vonatkozó európai irányelv húzódik meg. Eszerint a különösen szennyező erőműveket 2015-ig le kell kapcsolni a hálózatról. Németországot ez nem érinti, mert – ellentétében Franciaországgal és Lengyelországgal – az ottani erőműveknek már régóta be kell tartaniuk a károsanyag-kibocsátásra vonatkozó szigorú előírásokat.
Ehhez jönnek még azok az erőművek, amelyek a 70-es években épültek, és amelyeket 2020-ig szintén be kell zárni rossz állapotuk miatt.
Ezen kívül Svájc, Belgium és Franciaország tervezi, hogy addigra szintén lekapcsolja az atomerőműveket. Összességében Németország szomszédainál 2020-ig 24 nagy erőműnek megfelelő áramtermelő kapacitás hiányzik majd.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.