A kínai ékszergyártás évi 12 százalékkal nőtt az elmúlt öt évben, és bár a közeljövőben valamelyest lassulni fog ez a folyamat, így is figyelemreméltó tényezővé válik az ágazat életében Kína – idézi a piaci elemzésekkel foglalkozó IBIS World frissen megjelent jelentését a diamondintelligence.com.
Az ékszerpiaci szakportál hozzáteszi: a 2007 és 2012 közötti száguldás aránylag keveset veszít lendületéből: számítások szerint a kínai ékszergyártás még ezek után is olyan ütemben fog nőni, hogy az ágazat árbevétele 2017-ig évi 8,5 százalékkal bővül majd. Erre az időre az iparági árbevételt 81.1 milliárd dollárra teszi az elemzés.
Az IBIS World jelentése kiemeli: Kína máris a világ második legnagyobb ékszergyártója, és egyben a második legnagyobb ékszervásárló is. Kína a világ legnagyobb smaragd-, igazgyöngy-, és platinaékszer-vásárlója, és az aranyékszerek második legnagyobb piacát adja India után.
A kínai lakosság birtokában lévő aranyékszer egyelőre nagyon alacsonynak számít. Egy átlagos kínainak csak három grammnyi aranyékszere van, az éves fogyasztás pedig csak 0,2 gramm. Mindez összehasonlítva a világ többi részével elég kevésnek számít, a világátlag 25 gramm fejenként, míg egy átlagos amerikainak és európainak 100-200 grammot nyom az ékszergyűjteménye.
A kínai érték még az Ázsiában aranynagyhatalomnak számító indiai mutatót is jelentősen alulmúlja, ahol fejenként 15 gramm aranyat tartanak. Az egyre növekvő kínai középosztály azonban hamar előretörthet ezen a téren is, hiszen egyre növekszik az igény az aranyékszerekre. Az iparág azon túl, hogy kiszolgálja a rohamosan bővülő belső piacot, jelentős exportot is bonyolít.
A kínai ékszerexport értéke idén várhatóan 21,2 milliárd dollár körül alakul, amely az ágazat árbevételének 39,3 százalékát adja. Eközben az import értéke 16,0 milliárd dollár, amely a kínai belső kereslet 32,9 százalékát teszi ki.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.