Hozzátette: ez a legfontosabb ágazati feladat 2014-2020 között - az unió új költségvetési és fejlesztési időszakában -, annak érdekében, hogy megteremtsék a versenyképes árutermelés feltételeit.
A magyar zöldség-gyümölcs ágazat 2014-2020 közötti fejlesztési javaslatainak bemutatásakor az elnök közölte: a tervezett fejlesztések költsége a jelzett időszakban eléri a 465 milliárd forintot. Ebből a támogatási igény 232,5 milliárd forint.
Mártonffy Béla kitért arra: a fejlesztések eredményeként az ágazat éves elsődleges kibocsátásának értéke mintegy 180 milliárd forinttal összességében 380 milliárd forintra nőne, áruértékben elérné az 1000 milliárd forintot a mostani mintegy 600 milliárd forinttal szemben.
A fejlesztéseknek köszönhetően a növényházi termelés a mostani 380 ezer tonnáról 580 ezer tonnára nőne. A gombatermelés megduplázódna, 50 ezer tonnára. A szántóföldi zöldségtermelés mennyisége 400 ezer tonnával lenne több, 1,7 millió tonnára nőne. A zöldségtermelés összességében elérné a 2,33 millió tonnát, a gyümölcstermesztés pedig - a fajta- és ültetvénycserével - 800 ezer tonnáról 1,2 millió tonnára emelkedne.
Farkas Sándor (Fidesz), a parlament mezőgazdasági bizottsága kertészeti albizottságának elnöke arról beszélt, hogy a zöldség-gyümölcs ágazat a magyar agrárium egyik kitörési pontja lehet. Emlékeztetett: a kormányprogramban a kertészet kiemelt ágazatként szerepel, és a foglalkoztatáspolitika is számol az ágazatban rejlő többletlehetőségekkel.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.