Egy nappal azután, hogy a parlament megszavazta a trafiktörvény módosítását, és ezzel tízszázalékos garantált árrést biztosított a dohánytermék-kiskereskedőknek, megszólalt a Continental Dohányipari Zrt. is. „Érthetetlen, hogy miért kell óriási szenzációként tálalni azt a tényt, hogy mindenkinek javasoltuk – beleértve a munkatársakat, családtagjaikat, barátaikat is –, hogy minél nagyobb számban pályázzanak erre a lehetőségre. Ezt a munkatársak egyébként minden központi szervezés nélkül is megtették” – közölte a magyar tulajdonú dohánygyár.
Szerintük a nagy dohányipari multinacionális cégek folyamatosan olyan összehangolt, tisztességtelen gyakorlatot folytattak, hogy ők biztosították a cigaretta polcot az értékesítési helyeken, a polc kihelyezéséért további igen jelentős éves díjat fizettek, és cserébe azt kérték, vagy elvárták a kereskedőktől, hogy az általuk jóvá nem hagyott gyártó termékét nem helyezhetik ki az üzletekben.
„Komoly aggodalom és csalódottság övezi a 10 százalékos minimum árrés bevezetését. Megoldásként az adóstruktúra kismértékű módosítását javasoljuk, mellyel biztosítható a trafikok jövedelmezősége, minimalizálhatóak a feketepiaci kockázatok és stabilizálhatóak az állami bevételek” – tudatta lapunkkal a Dohányipari Befektetők Magyarországi Szövetsége, amely a hazai piac főszereplőit – BAT, Continental, Imperial, Róna és Universal Leaf – tömöríti.
Tegnap járt le az első pályázati kör nyerteseivel kötendő koncessziós szerződések aláírásának határideje is. Mint a Nemzeti Dohánykereskedelmi Nonprofit Zrt-től megtudtuk, az 5415 nyertes közül a határidő lejárta előtt néhány órával mindössze 33-an nem jelentkeztek. A régi trafikosok közül pedig mintegy háromszázan jelentkeztek a számukra kiírt utólagos pályázatra.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.