Magyarország támogatja a további Kaszpi-tengeri földgázmezők fejlesztését, hiszen érdeke, hogy azokon mielőbb elinduljon a kitermelés - fűzték hozzá. Az ellátásbiztonság, diverzifikáció és belső energiapiaci integráció továbbra is a nemzeti energiapolitika meghatározó elemei maradnak. A hazai gáztárolók állami tulajdonba vételével, az elmúlt években megvalósult (magyar-román és magyar-horvát) és folyamatban lévő (magyar-szlovák) összekötő földgázvezeték-építésekkel Magyarország már eddig is jelentősen javította energiabiztonságát - jegyezte meg a minisztérium.
Magyarország tovább viszi és szorgalmazza azt az uniós elnökségi időszakában elindított folyamatot, amelynek célja az energiapiacok egyesítése a Balti-tengertől az Adriáig és a Fekete-tengerig, a hiányzó infrastruktúrák megépítésével és piaci struktúrák erősítésével, az Észak-Dél Energiafolyosó és a V4-kezdeményezés keretein belül, valamint a régió integrációjának elősegítése a közös európai energiapiacba - fogalmaztak. Az OMV osztrák energiaipari konszern szerdán jelentette be, hogy az azerbajdzsáni Shah Deniz II. földgázmező kitermelői nem a Nabucco West vezetéket választották a földgáz Európába szállítására. A konzorcium úgy döntött, hogy a Transz-adriai földgázvezetéken (TAP), a török határtól Görögországon, Albánián át szállít majd a tervek szerint évente 10 milliárd köbméter földgázt Olaszországig.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.