A hivatalos statisztikák szerint az első félévben az előző év hasonló időszakához képest a városban csaknem 60 százalékkal nőtt az ingatlanpiaci tranzakciók volumene. A 24 milliós kelet-kínai metropoliszban január és június között összesen 6,05 millió négyzetméter lakást értékesítettek. Ebből több mint 150 ezer használt lakás volt, amelyek kereskedelme éves bázison így több mint másfélszeresére nőtt.
A Soufun kínai ingatlanfejlesztő vállalat adataiból kiderül, hogy szintén emelkedett a legalább 10 millió jüan (370 millió forint) értékű lakások iránti kereslet, június 23-ával bezárólag ezekből 17,3 százalékkal többet értékesítettek az első hat hónapban, mint egy évvel korábban. A Kínán belül már eddig is a legdrágább ingatlanpiacnak számító városban tovább nőttek az átlagárak is, 5 százalékos drágulás után jelenleg mintegy 23 500 jüanba kerül (870 ezer forint) egy négyzetméter lakóterület.
Ugyancsak jelentős mértékben emelkedtek a földeladások a városban: az első félévben - a közösségi célokra értékesített területeket nem beleszámítva - 4,66 millió négyzetméter földterületet értékesítettek, 120 százalékkal többet, mint egy évvel korábban. A statisztikák szerint a földárak 2012 első hat hónapjához képest megnégyszereződtek, május végén például új rekordot felállítva 4,6 milliárd jüanért (167 milliárd forint) kelt el egy városi parcella.
A piac központi és a helyi kormány lépései ellenére is megállíthatatlanul bővül. A városban 2011 óta ingatlanadót kell fizetniük a vásárlóknak, korlátozzák az ingatlant vásárolni kívánók számára nyújtható hitel összegét, márciustól megemelték a kötelező önrész arányát, és tovább szigorították a családok második, illetve harmadik ingatlanvásárlására vonatkozó szabályokat, a piacot mindezek ellenére eddig nem sikerült lehűteni.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.