BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Minden üzletágban jól szerepelt a Schneider Electric

Kétszámjegyű növekedéssel zárta üzleti évét a Schneider Electric magyarországi leányvállalata.

Az előzetes eredmények szerint a Schneider Electric magyarországi leányvállalatának tavalyi teljes árbevétele 20,8 százalékkal bővült, ezzel meghaladta a 730 millió eurót - áll a lapunkhoz eljuttatott közleményben.

Belföldi árbevétele 18,6 százalékkal több mint 38 euróra nőtt a 2012-eshez képest. Üzletáganként is stabil volt az eredménye: az ipar és az IT egyaránt 23 százalékos, a Partner Business 19 százalékos, az energia 4 százalékos bővülést ért el, a már installált berendezésekkel foglalkozó, értékesítés utáni tevékenységet is végző Field Services terület pedig 36 százalékos növekedéssel járult hozzá a teljesítményéhez.

December elején a Schneider Electric stratégiai megállapodást kötött a magyar kormánnyal, hogy megerősítse elkötelezettségét a magyar gazdaság fenntartható és versenyképes növekedése iránt.

A magyarországi leányvállalatnál az idén fokozott figyelmet kapnak az intelligens épületfelügyeleti rendszerek, továbbá a hűtési rendszerek új portfóliója, illetve az energiamenedzsmenttel kapcsolatos, az energiahatékonyságot támogató készülékek, rendszerek.

A Schneider Electric mintegy 100 országban ipari automatizálással, középfeszültségű energia- és villamosenergia-elosztással, installációs rendszerekkel foglalkozik, de a megújuló energiára is nagy súlyt fektetnek. Tevékenységük kiterjed az épületautomatikára és a biztonsági rendszerekre, valamint a szünetmentes energiaellátásra, illetve adatközponti és egyéb hűtési megoldásokra. Erőműveket ugyanúgy kiszolgálnak, mint lakossági felhasználókat.

A Schneider Electric Magyarországon is több gyárral és telephellyel rendelkezik. A budapesti központ mellett a gyöngyösi gyárban áramsínrendszereket állítanak elő, a zalaegerszegiben kapcsolóberendezéseket, megszakítókat. Kunszentmiklóson a fő profil a középfeszültségű projektek tenderezése és menedzsmentje, valamint a közép- és kisfeszültségű kapcsolóberendezések gyártása. Szigetszentmiklóson nemzetközi logisztikai központot hoztak létre.

A vállalatcsoportnak 2013-ban összesen 150 ezer alkalmazottja volt, árbevétele meghaladta a 24 milliárd eurót. A magyarországi csoport tavaly év végén 1280 fős volt.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.