Markó József (Fidesz-KDNP) elmondta, hogy a Samsung "fénykorában" - körülbelül tíz évvel ezelőtt - még több százmillió forintnyi iparűzési adót fizetett évente a városnak.
A termelését tavaly decemberben leállító Samsung egy jó fekvésű 30 hektáros területen húzta fel nem is olyan rég 80 ezer négyzetméteres csarnokát, így a Göd fő adófizetőjeként egykor számon tartott vállalat jelenleg csupán építményadót fizet. Ezzel évi 120 millió forinttal gyarapítja az önkormányzat kasszáját - mondta a polgármester.
Tudomása szerint a gödi gyárban már a termelés megindításakor zömmel Szlovákiából fuvaroztatott bérmunkások dolgoztak, és később is viszonylag kevés helybéli kereste ott a kenyerét.
A fokozatos leépítés, illetve a decemberi leállással együtt járó, körülbelül százfős elbocsátás így csak kevés helyi munkavállalót érintett - tette hozzá Markó József.
"Bízunk benne, hogy mielőbb gazdára talál a jelenleg végelszámolás alatt álló gödi gyár területe", ennek érdekében a helyi önkormányzat és a kormány is igyekszik "kiajánlani" a telephelyet - hangsúlyozta a polgármester.
Bár Göd adósságát is átvállalta tavaly az állam, a Samsung leállása nyomán jelentkező adókiesés miatt anyagilag "ugyanott tartanak", mint a konszolidáció előtt. Ennek ellenére a város működésének finanszírozása nincs veszélyben - jegyezte meg Markó József.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.