Nemcsak az ország legnagyobb magánkórházát tervezi megnyitni az idén, de annak kihasználtságát erősítendő orvosi turizmussal foglalkozó céget is indít - várhatóan márciusban - az Euromedic. Az Euromedic Tourism lesz a vállalatcsoport nyolcadik leánycége, amelynek megalapítását Joseph Priel, az 1995-ben alapított cégcsoport elnöke a hetedik Euromedic-leány, az egészségügyi termékek internetes kereskedésével foglalkozó Euromedic Direct indulásakor jelentett be.
Az Euromedic Magyarország ez idáig hat, a magyarországi kórházpiac 70 százalékát ellátó vállalatot tömörített, a cég azonban most láthatóan egymás után több lépést is tesz azért, hogy a magán-egészségügyi ellátással bővítse szolgáltatási területét. Az online áruházból egyrészt nemcsak a közkórházak, hanem a magán-egészségügyi szolgáltatók is vásárolhatnak, sőt, bizonyos termékkört magánemberek is vehetnek. A tervezett megakórház, a Duna Medical Center (DMC) döntő részben a privát páciensekre épít, miként a tervezett orvosi turizmus cég is, amelynek nyilvánvalóan fontos szerepe lesz abban, hogy a 150 ágyasra tervezett DMC maximális kihasználtsággal működjön. Szakorvosokban és ápolókban itt vélhetően nem lesz hiány, a tervek szerint 600 egészségügyi szakembert foglalkoztatnak majd részmunkaidős, illetve teljes állásban. Az érdeklődők hamarosan fel is tölthetik életrajzukat az erre kialakított weblapon – közölte Joseph Priel.
A 40 millió euróból felépíteni tervezett Duna Medical Center kórházi szárnya előreláthatólag csak a jövő év közepén készül el, a szakrendelőt azonban már áprilisban átadják, mégpedig egyelőre két házzal a tervezett kórháztól, ami az egyetlen szerkezetkész épület a Soroksári úti Millenniumi Városközpont területén. A kórház elkészültéig az Uzsoki utcai Kórház VIP-részlege biztosítja majd a szükséges fekvőbeteg-ellátási hátteret.
Ez viszont azt jelenti, hogy az egészségügyi államtitkár korábbi bejelentése ellenére sem szűnik meg, sőt tovább erősödik Magyarországon a köz- és a magánellátás együttélése, és egyelőre semmi sem utal arra, hogy az OEP-finanszírozott szolgáltatóknak megtiltották volna a privát páciensek ellátását.
A Euromedic cégbirodalom
A legnagyobb árbevételt (2013-ban 46 milliárd forint) a gyógyszer-nagykereskedő Euromedic Pharma bonyolítja, de évről évre nő, tavalyelőtt már csaknem 4 milliárd forintot tett ki a gyógyeszközökkel, orvosi műszerekkel és berendezésekkel kereskedő Euromedic Trading árbevétele is. A Euromedic Technology ehhez nyújt teljes körű szervízszolgáltatást, 2013-ban egy évvel alapítása után - már 360 milliós árbevételt produkálva. Ugyanezen a területen szintén 2013 óta erősíti a cégcsoportot a nagy múltú orvostechnikai cég, a Medicor Szerviz. A Euromedic International Hungária a back office területen szolgáltat, árbevétele évek óta 300–400 millió forint körül mozog. A szintén teljes körű, magas szintű fogászati szolgáltatásokra szakosodott Euromedic Dent is 2013-ban jött létre, az első évet még szerény, 7 milliós árbevétellel zárta, de az orvosi turisztikai cég beindulásával komoly lehetőségek előtt áll.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.